Tweets at around 30km

It searches the Tweets of Twitter around 30km.


Search Results

ТхеМичо txemico

Ќе бидам на ова ваквото...

2018-04-27 17:35

Mirjana Stojanovska Mirjana51628319

Love my country Macedonia, love people, love flowers and animals. Love my life ❤❤❤

RT @AcoMalio: Ова го има во европскиот извештај ?!

2018-04-27 17:34

Црешов Топ CresovTop

RT @AcoMalio: Е ај после некој нека рече дека нема напредок во економијата

2018-04-27 17:32

BrunoBanani BrunoBa03714810

Мојата интуиција работи со мене и за мене

RT @AcoMalio: Е ај после некој нека рече дека нема напредок во економијата

2018-04-27 17:23

навивач MkdPece

не

@em_kumanovka За расонвање :)

2018-04-27 17:21

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

@darkhour_seeker Не ме заебавај кај музео не е сатоо.😂 иначе да, на толкава површина очекував и јас нешто поасолно,…

2018-04-27 17:21

Darko darkobitola2

DMs open for naughty fun. (Secret account)

@MarincePink Ubavo ogledalo

2018-04-27 17:18

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

@darkhour_seeker

2018-04-27 17:16

Ацо Мерако AcoMalio

Ни ветуваа европска иднина, а добивме економија за преживување

2018-04-27 17:14

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

@darkhour_seeker Оти бе шо му фали иста е само подсредена. И она кај полицијата е убо средено а не ко шо беше цело…

2018-04-27 17:14

Tera TV tvtera

ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07.04.1993 година.

Годишнина од насилствата во Собрание

2018-04-27 17:14

(Ѓ)🆗О Atheistot666

♓ ♍ 💻🔭🚗 Реалист. \m/

@petar_traykov Жолта фаза, а луѓето уште шетаат со дуксери

2018-04-27 17:13

МАЦКО februar1967

Тешко заспивам, лесно се будам

RT @ZaebanVratar: Муцки нацрвени, газ топ, цицинела дотерана се средено бомба....... И пак сама се шета.....

2018-04-27 17:13

EmptyPersona darkhour_seeker

Промашај во животот. Мачна е борбата сам со себе. Еден за сите, сите за никој. Се раѓаме и се губиме во гужвата.

RT @ace_pilot15: Видов слика од фонтаната кај сатоо во БТ, џабе јачевте дека ја уништиле, убо ја имат напраено и ноќе шо би рекле баирчани…

2018-04-27 17:12

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

@Carevata_Kerka @sale_zver Љубов.😂

2018-04-27 17:11

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

Видов слика од фонтаната кај сатоо во БТ, џабе јачевте дека ја уништиле, убо ја имат напраено и ноќе шо би рекле баирчани со "светејне е".😂

2018-04-27 17:10

S. 💫 s_asssou

🕊

@Hebehime_ Ah oui oups mdrrr

2018-04-27 17:09

Ацо Мерако AcoMalio

Е ај после некој нека рече дека нема напредок во економијата

2018-04-27 17:08

Igor Igor44996484

Picka vgas

@zagatkaa Uuuuuuu jakoooooo

2018-04-27 17:07

Igor Igor44996484

Picka vgas

@KeringtonKolbi @luck15c Slucajno ili po greska da ne IMA vlezeno tamu , pa si receaj da she raboti nesto so bilo ne biram.

2018-04-27 17:04

Ацо Мерако AcoMalio

Ееее ... и камерите не се тоа што беа откако дојде #Живот 📹 📸

2018-04-27 17:04

Igor Igor44996484

Picka vgas

@fJuxMGy6lLQRBmK @LegendaSofer Da pa daj mi ja tocnata ili blok aaa

2018-04-27 17:01

Биљбиљмен ZaebanVratar

Лер

Муцки нацрвени, газ топ, цицинела дотерана се средено бомба....... И пак сама се шета.....

2018-04-27 17:01

Ацо Мерако AcoMalio

Се било организирано ама нема организатори ?!

2018-04-27 17:00

Igor Igor44996484

Picka vgas

@My_Lorelei_ Pomos treba

2018-04-27 16:59

Igor Igor44996484

Picka vgas

@zagatkaa Kako me pogodi

2018-04-27 16:58

Makedončište shopkarishte

Macedonian , Christian , Conservative

RT @AcoMalio: Шубај реформи имаме 👌

2018-04-27 16:58

Мома Силјана sealyana

RT @AcoMalio: Ова го има во европскиот извештај ?!

2018-04-27 16:57

Ацо Мерако AcoMalio

Не познавал страв

2018-04-27 16:57

САЛЕ sale_zver

и понатаму ништо лично и се уште трагам по среќа битно останав различен не сум тоа шо твитам ♉

Јас си слабеам килограмите сами се враќат

2018-04-27 16:53

BISMARCK fonspricn

Not unto us, O Lord, not unto us, but unto thy Name give glory!

RT @AcoMalio: Ова го има во европскиот извештај ?!

2018-04-27 16:52

(Ѓ)🆗О Atheistot666

♓ ♍ 💻🔭🚗 Реалист. \m/

Го заборавивте момчето што му се слоши и падна во несвест дури збораше Грујо и никој не му помогна.

2018-04-27 16:50

Цане ® cane_be

#ФичлакНаДенот
Ај ти маус, ај ти тастатура...

RT @ace_pilot15: #ДоброУтро сонцина.🌞😊✈

2018-04-27 16:47

Ацо Мерако AcoMalio

Шубај реформи имаме 👌

2018-04-27 16:46

Цане ® cane_be

#ФичлакНаДенот
Ај ти маус, ај ти тастатура...

RT @ace_pilot15: Пелистер. 😜

2018-04-27 16:46

EmptyPersona darkhour_seeker

Промашај во животот. Мачна е борбата сам со себе. Еден за сите, сите за никој. Се раѓаме и се губиме во гужвата.

RT @ace_pilot15: Пелистер. 😜

2018-04-27 16:46

Знаеш ли кој сум јас? _Introvertiert_

RT @AcoMalio: Ова го има во европскиот извештај ?!

2018-04-27 16:45

EmptyPersona darkhour_seeker

Промашај во животот. Мачна е борбата сам со себе. Еден за сите, сите за никој. Се раѓаме и се губиме во гужвата.

RT @ace_pilot15: #ДоброУтро сонцина.🌞😊✈

2018-04-27 16:43

(Ѓ)🆗О Atheistot666

♓ ♍ 💻🔭🚗 Реалист. \m/

@pivo_ok_pozz Ни мене не ми се јасни машките зошто таквите им се привлечни

2018-04-27 16:43

Појраз Карајел hKOY8xuZBEbji9h

RT @Dashy_19: Во животот ќе се навикнеш на се дури и на тоа за некого да не постоиш,а да си му пред очи.

2018-04-27 16:39

Појраз Карајел hKOY8xuZBEbji9h

RT @Dashy_19: -Знаеш... кога е човек многу тажен, тој го сака зајдисонцето... - Оној ден на 43 зајдисонца, ти значи беше толку многу…

2018-04-27 16:39

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

@BojankaS Појќе фаќам на зајдисонце 😂

2018-04-27 16:39

Чоџукот на Јанаки chodjukot

RT @AcoMalio: Ова го има во европскиот извештај ?!

2018-04-27 16:38

Teona Teona0990

Си уживам бе😊

RT @maloto04: Зoштo немoжaм дa му се јaвaм нa шефoт сегa и дa му кaжaм декa немa дa oдaм денес нa рaбoтa и oстaнaти мистерии...

2018-04-27 16:38

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

@ani_srcka @branchebananche @darkoptimum @dokolenko_mk @aaa666daniel @darkhour_seeker @Carevata_Kerka 😙💖🍹

2018-04-27 16:38

Борче Василевски SERAFIM1976

Нема мир-нема правда. #СејтеМирни

2018-04-27 16:36

Teona Teona0990

Си уживам бе😊

RT @maloto04:

2018-04-27 16:36

Чоџукот на Јанаки chodjukot

RT @AcoMalio: Конечно по една година го имаме најдемократскиот Парламент во светот. Ако некој пратеник или граѓанин мисли поинаку од европс…

2018-04-27 16:36

Ацо Мерако AcoMalio

Ова го има во европскиот извештај ?!

2018-04-27 16:35

С.Ф.Р.Ј. DNajlon

RT @Dashy_19: -Знаеш... кога е човек многу тажен, тој го сака зајдисонцето... - Оној ден на 43 зајдисонца, ти значи беше толку многу…

2018-04-27 16:35

Igor Igor44996484

Picka vgas

@fJuxMGy6lLQRBmK @LegendaSofer Ke dajs ili da ti baram

2018-04-27 16:34

Знаеш ли кој сум јас? _Introvertiert_

RT @AcoMalio: Срушифне режим со пенкало

2018-04-27 16:34

Ale✘ ♎️✈️® ace_pilot15

Имам своја слобода.

Insta: pilot.knez.alex

#ДоброУтро сонцина.🌞😊✈

2018-04-27 16:34

Знаеш ли кој сум јас? _Introvertiert_

RT @AcoMalio: Конечно по една година го имаме најдемократскиот Парламент во светот. Ако некој пратеник или граѓанин мисли поинаку од европс…

2018-04-27 16:33

Igor Igor44996484

Picka vgas

@Libra50530869 Normalno uste ko so vaga

2018-04-27 16:33

Јован Кукузел Jovan_Kukuzel

RT @AcoMalio: Социјал демократски Фластер на Горнамакедонија

2018-04-27 16:31

Igor Igor44996484

Picka vgas

@abeLejdibe Dobro utro Lejdi Abe lejdibe abeLejdibe.

2018-04-27 16:30

Igor Igor44996484

Picka vgas

@marincencence Mnoguuuu

2018-04-27 16:29

Igor Igor44996484

Picka vgas

@Nedopirliva1 Mi go zede zboro

2018-04-27 16:28

Ацо Мерако AcoMalio

Социјал демократски Фластер на Горнамакедонија

2018-04-27 16:27

♏ГаГа Гρеј ♍ Dashy_19

Пресно и среќно мажена,со љубовта моја најголема @stevicaaa 💓💗

Во животот ќе се навикнеш на се дури и на тоа за некого да не постоиш,а да си му пред очи.

2018-04-27 16:27

Igor Igor44996484

Picka vgas

@Deni0009 Klaj nekoj od nasive spasi ne

2018-04-27 16:26

Igor Igor44996484

Picka vgas

@SestraTi Uba sestro za merak

2018-04-27 16:24

Јован Кукузел Jovan_Kukuzel

RT @AcoMalio: Срушифне режим со пенкало

2018-04-27 16:23

Јован Кукузел Jovan_Kukuzel

RT @AcoMalio: Конечно по една година го имаме најдемократскиот Парламент во светот. Ако некој пратеник или граѓанин мисли поинаку од европс…

2018-04-27 16:22

Igor Igor44996484

Picka vgas

@ana_od_vtori @imiteiphone Da pokraj ezerono ke se pie liker

2018-04-27 16:22

Фелон 🕷 KeringtonKolbi

биполарен еднорог контраш дислексичар

RT @AcoMalio: "Правна држава" рече двапати аболицираниот Црпко кој префрла еврички кај Вицето 😘

2018-04-27 16:21

♏ГаГа Гρеј ♍ Dashy_19

Пресно и среќно мажена,со љубовта моја најголема @stevicaaa 💓💗

-Знаеш... кога е човек многу тажен, тој го сака зајдисонцето... - Оној ден на 43 зајдисонца, ти значи беше т…

2018-04-27 16:18

Ацо Мерако AcoMalio

Срушифне режим со пенкало

2018-04-27 16:18

Младен Јаневски MlJaneto

RT @AcoMalio: Конечно по една година го имаме најдемократскиот Парламент во светот. Ако некој пратеник или граѓанин мисли поинаку од европс…

2018-04-27 16:11

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ tovimatwitte

Αστική μη κερδοσκοπική ηλεκτρονική εφημερίδα.

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ: Ημερίδα Εκπαιδευτικών και Γονέων

2018-04-27 16:08

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ tovimatwitte

Αστική μη κερδοσκοπική ηλεκτρονική εφημερίδα.

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ: Πέτη Πέρκα: Συντονίστρια στο έργο του Ελληνικού

2018-04-27 16:08

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ tovimatwitte

Αστική μη κερδοσκοπική ηλεκτρονική εφημερίδα.

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ: Εξιχνιάστηκε κλοπή σε περιοχή της Καστοριάς

2018-04-27 16:08

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ tovimatwitte

Αστική μη κερδοσκοπική ηλεκτρονική εφημερίδα.

ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ: Η Τ.Κ. Αναργύρων δήμου Αμυνταίου συμμετέχει στην ε...

2018-04-27 16:08

Фелон 🕷 KeringtonKolbi

биполарен еднорог контраш дислексичар

RT @AcoMalio: Конечно по една година го имаме најдемократскиот Парламент во светот. Ако некој пратеник или граѓанин мисли поинаку од европс…

2018-04-27 16:07

Charis Pechlivanidis Pechlivanidis

You only love once!! Everything special i'm ready to discover...👌🏽🇬🇷☕❤☀️

~~• FRIDAY •~~
-
-
-
-
#florina #greece #river #goodmorning #nature #city #love #like4like…

2018-04-27 16:05

Ацо Мерако AcoMalio

Конечно по една година го имаме најдемократскиот Парламент во светот. Ако некој пратеник или граѓанин мисли поинаку…

2018-04-27 15:58

MaliZokica MaliZokica

"Ако имаш грдо лице, немој да го кривиш огледалото.„

RT @maloto04: Oвa е тoa "фрaнцуски пoјaдoк" штo гo кaжувaaт?

2018-04-27 15:57

Tera TV tvtera

ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07.04.1993 година.

Сончево и топло со температури до 31 степен

2018-04-27 15:53

Tera TV tvtera

ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07.04.1993 година.

Историски самит на лидерите на двете Кореи

2018-04-27 15:53

Tera TV tvtera

ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07.04.1993 година.

Макрон: Не го убедив Трамп, промените во политиката на САД се луди!

2018-04-27 15:53

MaliZokica MaliZokica

"Ако имаш грдо лице, немој да го кривиш огледалото.„

RT @maloto04: Ќе ги сoберевме бaрбиките и ќе oдевме пo кoмшии дa игрaме. Прaвевме спaлни oд кaртoни, шиевме aлиштa oд пaртaлчињa, им прaвев…

2018-04-27 15:40

MaliZokica MaliZokica

"Ако имаш грдо лице, немој да го кривиш огледалото.„

RT @maloto04: Денешниве децa знaaт кaкo дa oблекувaaт кукли нa игрите нa телефoн и кoгa ќе им се здoсaди тaa дa си инстaлирaaт истa тaквa н…

2018-04-27 15:40

Ацо Мерако AcoMalio

Добро утро терористи

2018-04-27 15:29

MilaShila MilaShila9

Be yourself, don't let anyone change you... ♏
Juventus, storia di un grande amore!!! ♥️

RT @TRik5teR: успешните луѓе веднаш одговараат на пораки бидејки го почитуваат туѓото време.. лузерите одолговлекуваат само за на момент да…

2018-04-27 15:29

Александар TRik5teR

внимавај шо посакуваш..
може баш тоа и да го добиеш..

успешните луѓе веднаш одговараат на пораки бидејки го почитуваат туѓото време.. лузерите одолговлекуваат само за на…

2018-04-27 15:28

Anti goatfucker najdenGermanec

секоја сличност со личности и настани од вистинскиот животот е намерна!

RT @AcoMalio: @Jovan_Kukuzel

2018-04-27 15:27

GreatRedSun greatredsun8

Hey guys,it's GRS(GreatRedSun) here.I am a 14 year old boy from Bitola,Macedonia.Thanks for coming by and also,I have a youtube channel.The link is down below.

@sirluisbr Congrats bro

2018-04-27 15:26

GreatRedSun greatredsun8

Hey guys,it's GRS(GreatRedSun) here.I am a 14 year old boy from Bitola,Macedonia.Thanks for coming by and also,I have a youtube channel.The link is down below.

@skmofuz @FortniteGame I do

2018-04-27 15:25

Јован Кукузел Jovan_Kukuzel

RT @AcoMalio: @Jovan_Kukuzel

2018-04-27 15:24

Ацо Мерако AcoMalio

@Jovan_Kukuzel

2018-04-27 15:23

Ацо Мерако AcoMalio

@KantaMleko Па веројатно ова се тие европски вредности за кои ни ги отекоа ...

2018-04-27 15:19

Attention Whoring Bot DaiteMiVnimanie

създаден по повод 145-тата годишнина от обесването на Апостола за един по-чист и свят таймлайн

RT @acosaatcijata: @Relaksiran @DimePupuliev Неам свирка избегавам нервози :))

2018-04-27 15:12

ДОРЧО Dorcobre

Не излегувам од шопурката бе и шо🤬

RT @AcoMalio: Хигиената е половина здравје - викна свињата и рипна во тињата

2018-04-27 15:05

ViXen Alexandra_YNWA

I've built myself on gin, rock'n'roll and my dogs' love.
Insta:

@Nikki_e_1 Всушност да. За мене.

2018-04-27 14:37

Ümit Çeloski celoumit

Ahahahh 😂😂😂😂😂😂#KupaSizinŞerefBizim

2018-04-27 14:35

САЛЕ sale_zver

и понатаму ништо лично и се уште трагам по среќа битно останав различен не сум тоа шо твитам ♉

#ДоброУтро последен работен ден од недела или ден за фф

2018-04-27 14:33

ViXen Alexandra_YNWA

I've built myself on gin, rock'n'roll and my dogs' love.
Insta:

Не се отепав. Сама го слегов по дупли вртени скали значи какво жениште сум беајте таму🎉🎉

2018-04-27 14:29

ViXen Alexandra_YNWA

I've built myself on gin, rock'n'roll and my dogs' love.
Insta:

Ако не се отепам сега со куферот по скали надолу нема кога 🎉🎉

2018-04-27 14:16

една неБитна nanu99001

ако сакаш да читаш арно, ако не пак арно

RT @acosaatcijata: @SankoSane А кога братучедот Мијалков ќе каже што све е негово? :)

2018-04-27 13:50